Senior ma tę moc

Rusza projekt „Senior ma tę moc!” realizowany przez Stowarzyszenie Harmonia. A wszystko dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Aktywni+

Na czym polega projekt? Dla seniorów przygotowaliśmy kompleksowy program wzmacniania bezpieczeństwa i animacji międzypokoleniowej. Zaplanowano takie działania jak kurs udzielania pierwszej pomocy, kurs samoobrony, kurs „Nie daj naciągnąć, bądź asertywny”,  szkolenie nt. wiedzy dotyczącej testamentu, czy kurs w zakresie bezpieczeństwa finansowego.

To nie wszystko. W ramach jednego z działań seniorzy oraz dzieci wezmą udział w zbieraniu lokalnych legend i podań. Na końcu projektu zaplanowano wydanie publikacji książkowej. Oprócz tego starsi i młodsi wezmą udział w przygotowaniu gry typu memo.

Kto może wziąć udział w projekcie? Projekt kierowany jest do dwóch grup. Z jednej strony będą to osoby w wieku 60 lat i więcej, a z drugiej dzieci w wieku 7-10 lat. Warunkiem udziału jest także zamieszkiwanie na terenie Powiatu Nowosolskiego. Szczegółowe informacje o projekcie, w tym formularze rekrutacyjne, znajdziemy na stronie stowarzyszenia www.stowarzyszenieharmonia.pl zakłada „Senior ma tę moc”.

Stowarzyszenie „Harmonia” pozyskało dofinansowanie z Rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Wartość przyznanej dotacji z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej to 68 447.50 zł. Projekt jest realizowany od kwietnia do końca grudnia tego roku.