Nowe doświadczenie ekonomistów

W niedzielę 06 maja 10-ciu ekonomistów z  CKZiU „Elektryk” pod opieką pani Agnieszki Sawickiej wyjechało na miesięczny staż zagraniczny do miejscowości Barcellona Pozzo di Gotto.

Jest ona położona na północnym wybrzeżu Sycylii i zamieszkuje ją ok. 50 000 mieszkańców. Jako miasto położone nad morzem jest bardzo tłumne i głośnym podczas dnia i spokojniejsze wieczorami. Znajduje się tutaj wiele interesujących miejsc takich jak parki narodowe, muzea, starożytne wioski i zabytki okresu grecko-rzymskiego.

Wyjazd ten był możliwy dzięki środkom programu Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach którego projekt pt. „Staż zagraniczny szansą podniesienia mobilności zawodowej młodych ludzi na lokalnym i europejskim rynku pracy”.

Podczas  czterech  tygodni   stażu  uczestnicy  projektu  będą   pracowali  w  różnych sklepach

  1. in. z sukniami ślubnymi, odzieżą dziecięcą i ekskluzywną, pamiątkami, galanterią skórzaną i artykułami chemicznymi. W trakcie stażu uczniowie będą przyjmowali towary, obsługiwali konsumentów, poznawali marketing sklepów i rozliczali transakcje zakupu-sprzedaży.

Oprócz sprawdzenia wiedzy zawodowej w rzeczywistości włoskiej uczestnicy będą rozwijali swoje kompetencje językowe i komunikacyjne z otoczeniem. Wyjazd będzie wzbogacony wycieczkami na Etnę oraz do Parku Jalari.

Koordynator projektu

 

 

Agnieszka Sawicka