Powiat Nowosolski. Jak być liderem

Seniorzy z Powiatu Nowosolskiego biorą udział w projekcie „Śladami Lecha Kaczyńskiego – Akademia aktywności obywatelskiej 60+”. Za parę tygodni wyruszą do Gdańska, a potem do Krakowa

W ubiegłym tygodniu zakończył się trzeci zjazd szkoleniowy. Wzięło w nim udział 40 seniorów z terenu powiatu nowosolskiego. W tym spora grupa mieszkańców Gminy Otyń.

Seniorzy uczestniczyli w trzech blokach szkoleniowych. Uczyli się co zrobić by stać się liderem, jak skutecznie działać na własnym podwórku, w jaki sposób dbać o wizerunek i przekonywać do swoich racji. Teraz wezmą udział w indywidualnych warsztatach.

– Projekt jest poświęcony pamięci zmarłego Prezydenta Rzeczpospolitej Lecha Kaczyńskiego. Właśnie poprzez działania szkoleniowe postanowiliśmy uczcić pamięć tej ważnej postaci w historii Polski – podkreśla Rafał Stasiński, koordynator projektu – Dziękuję seniorom za zaangażowanie i pozytywną energię. To dodaje nam sił i sprawia, że już myślimy o kolejnej edycji projektu. W przyszłym roku obchodzić będziemy dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej. To moment kiedy możemy w szczególny sposób przypomnieć idee, które przyświecały prezydenturze Lecha Kaczyńskiego.

Warto podkreślić, że udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Nocleg, całodzienne wyżywienie, zostały opłacone z Programu ASOS. Wymogiem udziału w projekcie było jedynie ukończenie 60 roku życia i zamieszkiwanie na terenie powiatu nowosolskiego.

„Śladami Lecha Kaczyńskiego – Akademia aktywności obywatelskiej 60+” to kolejny projekt Stowarzyszenia „Harmonia” ukierunkowany na wzmacnianie aktywności obywatelskiej mieszkańców powiatu nowosolskiego. Przypomnijmy, że wcześniej organizacja realizowała takie projektu jak „Zagospodarowanie przestrzenne bliżej obywatela”, czy „Senior aktywnym uczestnikiem planowania przestrzennego”.

Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.